środa – 04.07.2018

„Nie dziwcie się, bracia, jeżeli nienawidzi was świat. My wiemy, że przeszliśmy ze śmierci do życia, ponieważ miłujemy braci; a kto nie miłuje ten trwa w śmierci.

Każdy, kto nienawidzi swego brata, jest mordercą, a wiecie, że żaden morderca nie ma w sobie życia wiecznego.

Po tym poznaliśmy miłość, że On oddał za nas swe życie. My również powinniśmy życie dawać za braci.

Jeśliby ktoś, posiadając dobra tego świata, zauważył, że brat jego jest w biedzie a zamknąłby przed nim swe serce – to jakże w nim może pozostawać miłość Boża?

Dzieci, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą”

1 J 3, 14 -18

Miłość. Bóg jest miłością. Najważniejsza ze wszystkich cnót, to właśnie miłość. Mamy kierować się nią w życiu. Miłość Boża prowadzi nas do życia wiecznego. Miłość Boża dodaje siły i mocy każdego dnia. To miłość Boża sprawia, że każdego dnia mogę stawiać czoła wyzwaniom i trudnością. Piękne jest mówienie o miłości. Każdy zachwyca się Bogiem słysząc świadectwa, rozważa nad swoim życiem. Ale my mamy się miłować bardziej czynem i prawdą, niż językiem. Jak wielkie rzeczy dzieją, gdy kierujemy się miłością Bożą w naszym życiu, w naszych czynach. Widzisz kogoś w potrzebie? Może ktoś jest smutny, stracił nadzieję, nie wie co robić dalej…? A może Twojego wsparcia potrzebuje ktoś, kogo nie lubisz? Zobacz Jezusa w drugim człowieku i dziel się miłością Bożą poprzez swoje czyny.

Pozdrawiam

Kmacisia ❤


kmacisia.blog