Jan przywołał do siebie dwóch spośród swoich uczniów i posłał ich do Jezusa z zapytaniem: „Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?” Gdy ludzie ci zjawili się u Jezusa, rzekli: „Jan Chrzciciel przysyła nas do Ciebie z zapytaniem: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?” W tym właśnie czasie Jezus wielu uzdrowił z chorób, dolegliwości i uwolnił od złych duchów; także wielu niewidomych obdarzył wzrokiem. Odpowiedział im więc: „Idźcie i donieście Janowi to, co widzieliście i słyszeliście: Niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci zostają oczyszczeni i głusi słyszą; umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto nie zwątpi we Mnie”.

Łk 17,18b-23

Jezus jest z Tobą i czyni rzeczy niezwykłe. Rzeczy wielki, a czasem niedostrzegalne.

Być może brakuje Ci wielkich dzieł Bożych na co dzień, a może jest ich tak wiele i są już tak pospolite, że aż wątpliwe.

Bez względu na to, w której grupie ludzi jesteś, w Twoim życiu dzieje się dobro, czy małe, czy wielkie. Dobro od Boga jest dobrem wielkim i wspaniałym.

Wątpisz? Masz do tego prawo.

Gdy jednak te wątpliwości Cię nachodzą, stań w prawdzie przed sobą i Bogiem, i przypomnij sobie te wszystkie dobre rzeczy, których Bóg dał Ci doświadczyć w ostatnim czasie, a nawet w całym życiu.

Powołaj się przed Bogiem na to dobro, które Ci dał, uwielbiaj Boga w tym i dziękuj. Dziękujesz przecież za to, co jest, a nie za to czego nie ma.

Nie wierzysz? Nie wiesz? Popatrz na to, co Bóg robi dla innych.

Nie załamuj się tym, ale uwielbiaj w tym Bogu.

Zapragnij wielkich rzeczy dla siebie.

Zadanie na dziś

Zanim dziś o coś poprosisz Boga, spisz wszystkie dobre rzeczy, których dał Ci doświadczyć Bóg w ostatnim czasie i podziękuj za to