Witajcie 🙂

Pokrowce na krzesła – nowe życie mebli. Zdarza się Wam, że macie w domu stare krzesła, z których odpadł lakier, porwały się siedzenia, a może po prostu Wam się znudziły? Jeżeli tak, to być może zainteresuje Was pomysł na pokrowce na krzesła.

Być może tak jak ja, kupiliście krzesła na wyprzedaży. Stare, wypłowiałe, ale wciąż mocne. Moja mama uwielbia kupować meble z drugiej ręki i wielu z nich daje nowe życie.

Tym razem trafiła na całkiem niedrogie a w całkiem dobrym stanie krzesła. Ich największą wadą – przynajmniej dla mnie – była stara, wypłowiała krata. Jednak kto jak kto, ale moja mama bez najmniejszego problemu radzi sobie z takimi wyzwaniami.

Już jakiś czas temu moja droga mama zamówiła sporo materiału obiciowego. Robiła z tego dekoracje, poduszki ozdobne i inne ciekawe rzeczy. Zostało jej trochę tego materiału i w jeden wieczór uszyła 9 pokrowców. Materiał obiciowy, szeroka guma, nici i maszyna do szycia. To wszystko!

Nasze krzesła potrzebują jeszcze odrestaurowania nóżek, ale już teraz wspaniale się prezentują i nadały wnętrzu nowy wygląd. Ładnie wyglądają, a do tego wydają się nawet wygodniejsze. Ciekawe, prawda? A Wy macie jakieś swoje niesamowite triki na przedłużenie żywotności swoich mebli? Piszcie w komentarzach.

Pozdrawiam