Witajcie Kochani! ❤

Z pewnością czytając tytuł, po raz kolejny pomyśli ktoś „Czy to nie za wcześnie?” Być może tak. W końcu nie ma nawet jeszcze grudnia, choć „gorączka świąteczna” już trwa. W głównej mierze jest to gonitwa za rzeczami, „aby mieć”, „aby było”, „bo w końcu to Święta”. Wydawałoby się, że dziś Boże Narodzenie, to tylko kartka w kalendarzu, dzień wolnego, kiedy można więcej zjeść i chwilę odpocząć. Jednak wielu z nas zapewne pamięta prawdziwe znaczenie tych niezwykłych Świąt.

Nie oznacza, to oczywiście tego, że mamy rezygnować z dekoracji czy upiększania naszych domów. Jest to głęboko zakorzenione w naszą tradycję. Buduje to również unikalną i niezwykłą atmosferę, która wielokrotnie pomaga nam głębiej i mocniej przeżyć ten niezwykły czas.

Tak jak choinka – symbol nadziei, świeczki i lampki – symbol „Światłości nad Światłościami”, gwiazda na czubie choinki – symbol gwiazdy betlejemskiej, dzwoneczki – symbol/zwiastun dobrej nowiny.

Te i inne symbole często przeplatane są świeckimi akcentami, które kojarzone są z zimową porą roku, jak np. bałwan czy płatki śniegu. Budowanie Świątecznej atmosfery poprzez np. dekoracje, nie polega, jednak na kupieniu ładnej rzeczy i postawieniu jej na półce.

Warto zrobić coś razem, wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi. Budujemy w ten czas nie tylko piękny wystrój i przyjemną atmosferę wokół nas, ale przede wszystkim zacieśniamy więzy i budujemy relacje.

Pozdrawiam

Kmacisia ❤