Urodziny! Wyjątkowy czas, który ma każdy z nas raz w roku. Tej okazji towarzyszą często ogromne emocje i przygotowania. Impreza dla znajomych, miłe przyjęcie albo po prostu rodzinny obiad. Bez względu na to jak obchodzimy urodziny zawsze chcemy i oczekujemy na moment, kiedy ktoś bliski przyjdzie do nas z tortem i złoży najlepsze życzenia. Tort urodzinowy często wiąże się z jednym wielkim dylematem. Zawsze chcemy by był wyjątkowy, unikatowy. Często zadajemy sobie pytania: skąd wziąć pomysł? Na czym się wzorować? Odpowiedź na te nurtujące pytania jest prosta – na jubilacie! Co lubi, co robi, czym się zajmuje, o czym marzy? Tak z pozoru proste i łatwo dostępne informacje pomagają w osiągnięciu niewiarygodnych efektów. Kolejny problem to przygotowanie tortu. Zastanawiamy się czy kupić, czy samemu zrobić tort. Opcji jest wiele. Osobiście preferuje własnoręczne przygotowanie tortu jednak nie każdy potrafi, chce lub ma na to czas. Na szczęście mam trochę cennego czasu na rozwijanie własnych pasji.

 

Nie dawno sama zastanawiałam się nad wyjątkowym tortem na 19-ste urodziny młodszej siostry. Tyle pysznych tortów już się przewinęło między zębami, że chciałam by kolejny był inny niż wszystkie dotąd. Główkowałam 3 dni nad pomysłem na tort dla siostry. Zastanawiałam się co może ją zaskoczyć, zwalić z nóg i to dosłownie. Myślałam i myślałam, aż w końcu wymyśliłam. Moja droga siostrzyczka ma ogromną słabość do czekolady Oreo. Żadnych słodyczy tak nie uwielbia jak tę czekoladę. Zapewne mniej byłoby myślenia gdyby nie fakt, że moja siostra to typ sportowca, który unika słodyczy jak może (oczywiście prócz ulubionej czekolady). Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Wcinała, aż jej się uszy trzęsły. 🙂

20170512_183004-1

Tort sam w sobie nie jest skomplikowany. Do niego bowiem należy dodać wspomnianą czekoladę. Najlepsze w tym przypadku jest połączenie kremu śmietankowego ze startą czekoladą oraz nasączenie biszkopta płynną czekoladą (już niekoniecznie Oreo). Dodatki oraz ozdoby z ciastek i czekolady są mile widziane, a wręcz pożądane. Ze smakiem Oreo dobrze komponują się winogrona, borówki oraz maliny. Choć z pozoru trudna wydaje się sama wizja przygotowania tortu, to daje nam najwięcej satysfakcji. Metodą prób i błędów dochodzi się do doskonałości. Każda porażka nie jest krokiem w tył, lecz krokiem w przód. Zwracamy uwagę na błędy, które popełniliśmy i każdy następny wypiek jest coraz piękniejszy i pyszniejszy.

Poniżej urodzinowy tort Oreo 🙂