Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto Anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”. A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: „Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel”, to znaczy Bóg z nami. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił Anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie.

Mt 1,18-24

Łaska Boża, wielki dar od Boga. Zbawienie, błogosławieństwo w życiu codziennym, to wszystko jest, na wyciągniecie ręki.

Współpracujesz z Bożą łaską?

Pomyśl. Być może usłyszałeś jakieś słowa w radiu, przeczytałeś w internecie, otworzyłeś Pismo Święte, czy nagle ktoś z Twoich bliskich powiedział coś, czy specyficznie się zachował, może nawet dziwnie.

Poczułeś, że masz coś zrobić, pójść za jakąś myślą, ale zawierzoną w pełni Bogu.

Zostawiasz ją jednak, bo wydaje Ci się, że tak Ci się coś tylko pomyślało.

Nie wiesz na pewno?

Otwórz Słowo Boże, zapytaj kilku osób, poszukaj może w kazaniach czy konferencjach, proś Boga o potwierdzenie, gdy nie masz pewności, gdy nie wiesz jak iść za Bożą łaską.

Popatrz na Józefa, On zrobił coś, co wykraczało poza ramy ludzkiego myślenia. Przyjął pod swój dach kobietę, która była w ciąży i to nie z nim. W dodatku wisiało nad nią widmo ukamienowania, a nad nim utraty szacunku, pohańbienie ze strony ludzi. Wyszedł poza ramy i Bóg mu pobłogosławił.

Zadanie na dziś

Wsłuchaj się w swoje serce, odszukaj najgłębsze pragnienie serca, zawierz je Bogu i wyjdź poza ramy, zbliż się do Boga