„Słowo na każdy dzień” #13


poniedziałek – 09.07.2018

„A czyż wolno człowiekowi okradać Boga? Pytacie: „Z czego Cię okradamy?” – Z dziesięcin i daniny!  Ciąży na Was przekleństwo, a jednak nie przestajecie mnie okradać, i to wszyscy,  cały naród! Nieuszczuploną dziesięcinę przynoście do spichrza, by nie zabrakło zapasów w Domu moim! Możecie mnie w ten sposób wystawić na próbę – mówi Jahwe Zastępów – czy wam nie otworzę zaworów niebieskich i nie ześlę błogosławieństwa w wielkiej obfitości. Wtedy poskromię żarłoczną szarańczę, by wam nie niszczyła płodów ziemi i by szczep winny w polu nie został bez owocu – mowi Jahwe Zastępów.  Wszystie narody nazywać was będą szczęśliwymi, bo ziemia wasza będzie krainą rozkoszy – mówi Jahwe Zastępów.

Mal 3, 8-12

Wybaczcie za brak Słowa na niedzielę. Dużo się dzieje ostatnio.

Dziś Bóg wprost składa obietnicę. Obietnicę obfitego błogosławieństwa w każdej dziedzinie życia. Ale za co? Za dziesięcinę. Dziesiątą część tego co otrzymujesz. Tylko tyle. Bóg mówi „Możecie Mnie w ten sposób wystawić na próbę”. „Spróbuj – mówi Bóg – Sprawdz. A Ja Ci dam o wiele więcej” Tylko jak? Gdzie składać tę dziesięcinę? Idź do swojej parafii, dowiedz się jakie ona ma potrzeby. I z radością daj Bogu tę dziesiątą część. Otwórz Pismo Święte, zapytaj Boga, na co masz ją przeznaczyć. Pozostaje tylko pytanie czy warto? Ja mogę odpowiedzieć wprost – Warto! Sama już składam dziesięcinę i widzę Boże błogosławieństwo każdej dziedzinie życia.

Pozdrawiam

Kmacisia  ❤


kmacisia.blog


 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: